Se listen med alle 139 modtagere af moderniseringsstøtte til slagtesvinestalde
I alt 139 staldprojekter har for nylig fået tilsagn om støttekroner fra Moderniseringsstøtteordningen til Slagtesvinestalde. Se alle støttemodtagere her samt antal stipladser i hvert projekt.

De har fået tilsagn om moderniseringsstøtte

   

Støttemodtager

Kommune                

Stipladser

Ny Endrupholm A/SBramming4200
Bakkebo Landbrug ApSBramming6050
Jens Ole vagnerRingkøbing2048
Bjerregård ApSAakirkeby1300
Lars og Birgit JørgensenAabenraa1054
Jørgen KrøjgaardHerning1908
Skelbæk Opformering v/ Jens SchultzChristiansfeld618
Arrne SøndergaardRødkærsbro1154
Poul OvergaardThisted2409
Karl Ole JochumsenSkanderborg3420
Benny Ravn BondeHaderslev2.802
Frederik SørensenSkive1.908
Jesper DrostHumble512
Alex OstersenSkjern3.900
Jens Henrik AndersenBogense5.436
Niels Martin VestergaardRanders2.153
Jesper MøllerNibe211
Bo ElgaardSkive1.056
Ørslevgård v/Kaj Hasling RasmussenRingsted2.785
Søren ClausenBredebro3.010
Jan de GrootRødekro1.440
Kent Lisby JakobsenLemvig4.932
Avlscenter Dalsgaard v/Jørgen DalsgaardSpøttrup3.126
Agri International Holding ApSStorvorde1.420
I/S Holger & Rolf HansenFrederikshavn1.073
I/S Houstrupgård v/Budolf Budolfsen & Claus BudolfTårs2.672
Jens Gade HolmRingkøbing2.499
H P PindstrupSkørping4.696
Boye TambourSøllested3.956
Henrik Refslund HansenBredebro1.980
Claus NørgaardHadsund1.430
Tybjerggaard v/Susanne JeppesenHerlufmagle5.867
Stenbrogård v/Niels B SørensenJordrup5.167
Bram I/SHaderslev5.832
Johannes KaasgaardSkjern6.857
Fmp Eskildstrup ApSHaslev8.926
Fmp Langesnage ApSHaslev8.926
Fmp Sofiendal ApSHaslev8.926
Fmp Turebylille ApSHaslev8.926
Stensager Svin I/SAars5.960
Holger Lundgaard MadsenLemvig2.500
Pilegaard SlagtesvineproduktionStouby1.617
Kurt Andersen SjøgaardLemvig3.200
Landbrugsejendommen v/Marianne AggerBøvlingebjerg1.650
Svineavl v/Erik StaunNibe1.745
Cay Wulff SørensenGrenaa1.652
Møllegård I/S v/Jens Michael Andreasen & Martin AndreasenBrønderslev1.618
Kristian Schøler KjeldsenRanders1.403
Krogsgaard Opformering v/Berit HøjgaardRedsted959
Lars Bjerre GosvigSpøttrup5.199
Peter PedersenNimtofte1.491
Brian HolmBrørup1.296
Niels Ladegaard JensenFredericia629
Peter BruunGive3.300
Elmegård v/Søren StenskrogGlamsbjerg1.824
Bjarne NørtoftØlgod5.724
Demstrup Hovedgaard A/SHavndal3.162
Dynagro Svineproduktion I/SAabenraa4.990
Vagn RasmussenRanders720
Dalbygård v/Torben KuhrGjern2.012
Niels Åge Virenfeldt NøragerHavndal3.277
Erik SørensenNordborg900
Landbrug & Vindmølledrift v/Jens Peter LundenHirtshals2.152
Poul NørgårdNykøbing Mors4.440
Nygård ApSHadsten1.100
Esben Wulff AndersenSkørping2.150
Steen S ChristensenNibe1.080
Jørgen Peter ThorøeBranderup Jylland1.746
Jens Gudike Fly ChristensenSpøttrup1.800
Niels NielsenSkive2.271
Peder RasmussenLystrup4.975
Svend Aage Møller LidegaardSpøttrup1.114
Tybjerggaard v/Susanne JeppesenHerlufmagle2.750
Ole NannerupRoslev6.351
Troelsmosegård v/Steen StenskrogEbberup1.200
Kjærgård v/Kjeld KudskØster Assels2.977
Bo SørensenVestervig732
A/S SimblegårdKlemensker855
Jakob BørstingThisted1.575
Henrik Bøje NielsenNykøbing Sjælland2.166
Rubenlund Agro A/STranekær5.226
Thomas Lønstrup GraugaardThyholm4.571
IS/ Roostgaard v/Aage Schmidt & Holger BollToftlund1.012
Henrik SolgaardTommerup2.590
Bjerggården I/S Jacob Lollesgaard Hansen og Hans PedersenRudkøbing690
Bjarne ChristensenStruer991
Brian MøllerSpjald2.072
Langerod ApSTommerup8.139
Jens J BojeØrsted2.500
Robert Storgaard KrogRoslev3.700
Kornum Østergård ApSLøgstør5.694
Anne Marie Nørgaard og Leif NørgaardHerning1.629
Aage Haarup-JensenSkørping626
Michael SangildRødekro1.496
Lars Bavngaard JensenMesinge1.786
Peder EnggaardTommerup1.320
Risbækgård ApSBorre2.263
Dynagro Markbrug I/SAabenraa3.680
Niels Jørgen PedersenSnedsted9.946
Per KaasgaardSkjern715
Jens Ole SørensenTylstrup1.417
Jens H PedersenVadum3.124
Jørgen Søe BjergRingkøbing1.457
Jens Erik NielsenBækmarksbro2.581
Peter MølgaardHobro5.493
Jørgen JakobsenLåsby2.525
Serupgård Ejendomme ApSBjerringbro2.656
Kim Frederik AdamsenStorvorde700
Helge MaagaardLemvig3.000
Henrik MortensenLøgstør7.200
Hans Chr. TylvadSkjern525
I/S Værum Vestergaard v/Jørgen Mikael Berth og Niels Christian BerthRanders1.088
Lundegaard v/Søren ØstergårdSæby6.667
Søren Trane IbsenAgerbæk796
Verner NielsenLøkken0
Ole Broholm AndersenFrederikshavn1.087
Mogens B. ChristensenNibe3.483
Fredensborg Svineproduktion ApSHadsten2.342
Krogsgaard Bacon ApSRingkøbing4.785
Krigsagergård v/Henrik LarsenGilleleje2.260
Lyne Potatis v/Thomas VestergaardTarm2.127
Hk Grisen I/SRoslev256
Kidholm I/S v/Martin Falk og Rudolf GeiserBrørup2.010
Hjortnæs I/S v/Mette og Anne FuglsangVrå5.290
Søren Faurholt JensenTylstrup369
Eastpig ApSLøgstør1.500
St. Vognsbæk I/SFrederikshavn1.078
Pilegaard v/Thomas Albæk OlesenGrenaa2.716
Anders ChristensenRoslev4.962
Knud Kjær KnudsenHvalsø5.721
Karl Valdemar JensenSkjern1.080
Jas Invest ApSØlgod3.350
Hk Grisen I/SRoslev5.728
Ladelund ApSBrørup1.209
Per NordtorpKværndrup2.456
Allan MortensenVæggerløse1.512
Maglehøjgård ApSKirke Hyllinge750
Donsted ApSAsaa3.100
Thorbjørn SørensenBranderup Jylland1.000
   

Kommentarer

Sponsoreret indhold

Sponsoreret indhold er artikler produceret af den annoncør, der er angivet i toppen af artiklen. Sponsoreret indhold er betalt af den angivne annoncør og er derfor ikke redaktionelt indhold. Hos LandbrugsAvisen følger vi de gældende retningslinjer for sponsoreret indhold fra Danske Medier, markedsføringsloven og presseetiske regler.

Seneste videoer

Se alle